ALBERT dětem 2014

nadacni-fond-albert.png
V tomto roce podpořil naše dobrovolnické centrum Nadační fond ALBERT DĚTEM 2014 finančním příspěvkem ve výši 20.000 Kč realizaci projektu „Dobrovolnická činnost pro ohrožené děti, mládež a cizince“.

V průběhu celého roku se do projektu zapojilo 55 dobrovolníků, kteří pomáhali 162 dětem a mládeži. Dobrovolníci docházeli do sociálně zaměřených organizací, např. do SKP-CENTRUM, o.p.s. – Městského azylového domu pro ženy a matky s dětmi, Domu na půli cesty, Nízkoprahového centra pro děti a mládež, Centra pro podporu integrace cizinců v Pardubickém kraji. V těchto organizacích převážně pomáhali dětem a mládeži naplňovat volný čas, nepochybně se někteří stali také pro děti kamarády a pozitivními vzory. Docházeli pomáhat jak pravidelně, tak při jednorázových tematicky zaměřených akcích s dětmi.

albert-detem.jpg„Pomoc dobrovolníků v práci s dětmi je pro nás velmi přínosná“ uvádí koordinátorka azylového domu pro ženy a matky s dětmi Iva Pohlová. „Společně s pedagogickou pracovnicí se v azylovém domě dobrovolníci věnují dětem jak individuálně, tak ve skupinové práci. Jsou schopni pomoci s veškerými aktivitami s dětmi, jako jsou hry, doučování, povídání si, podpora dětí apod. Navíc jsou to velmi milí lidé, které tato práce baví a věnují se ji nezištně, což se odráží na jejich přístupu.“

Významnou pomoc odvedli také dobrovolníci v doučování děti v rámci spolupráce s Magistrátem města Pardubic, oddělením Ospod a prevence.

Děkujeme, že jsme za pomoci programu NFA „NADAČNÍ FOND ALBERT DĚTEM 2014“ mohli vysílat dobrovolníky k dětem, které tuto pomoc potřebují.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.